Дерева і чагарники вздовж паркану і доріжок: основні правила посадки

Дерева і чагарники вздовж паркану і доріжок: основні правила посадки

Купуючи заміське житло або вибираючи дачний будинок місцем відпочинку, господар приділяє зелені, рослин, квітів важливе місце у своєму житті.

Використовує він їх для відновлення сил, перепочинку від метушні днів і як спосіб розслаблення. Для того щоб позаміський простір дійсно сприяло релаксації, треба його організувати і зробити відповідним поставленим задачам. У цій справі розташовані дерева і чагарники вздовж паркану і доріжок покладаються великі завдання.

Вони наповнюють навколишній світ радістю, їх вид потішає людини, рослинні оазиси використовуються для прикраси життя. Особливість дерев і чагарників у тому, що вони можуть використовуватися не тільки в якості декоративних елементів для прикраси ландшафту, а здатні приносити плоди, поповнювати запас вітамінів і мінералів, що важливо для заміського ділянки і проживає тут сім'ї.

Неможливо уявити світ людини позбавленим рослинності: чагарників і дерев. Вони не тільки впливає на психологічний та емоційний стан всього живого, але і визначає рівень здоров'я людини. Рослини дають нам найважливіший для існування і здоров'я елемент – кисень.

Фахівці радять планувати і розміщувати дерева і чагарники вздовж паркану і доріжок відразу ж, одночасно з плануванням заміської споруди. Комплексний підхід до організації і наповнення простору дозволить дачній ділянці до закінчення будівельних робіт придбати обжитий вигляд, наповнитися зеленню і виглядати справжнім царством природи.

До початку виконання робіт по озелененню території огляньте місцевість, ознайомтеся з її достоїнствами і зверніть увагу на недоліки, оцініть можливості та умови для посадки рослин. Це дуже важливо для вибору сортів і різновидів дерев і чагарників.

При облаштуванні заміського території, щоб дотримати гармонію всіх складових і отримати закінчену простір, краще звернути увагу і керуватися розробленими фахівцями рекомендаціями. Перш ніж вирішити, які посадки будуть рости біля паркану, які кущі межах території, потрібно звернути увагу на заміське простір і отримати відповіді на наступні питання:

Визначтеся з призначенням кущів і дерев, що використовуються для озеленення ділянки. Розберіться, яка мета при посадці встановлюється: закрити некрасивий паркан або прикрасити чарівне споруда. Виберіть, яку головну функцію рослини будуть нести: маскувати паркан або гармонійно з ним мати справу.

Для себе встановіть, яка частина простору потрапляє під владу дерев і чагарників, скільки варто залишити вільного місця. Не варто перевантажувати ділянку. Надмірне завантаження деревами і кущами вздовж паркану, особливо рослинами високих форм, візуально зменшувати площу, і робити її перенасиченою.

Визначити, яка сторона забору доступна для посадки: яскраво освітлена сонцем або постійно перебуває в тіні. Висаджуючи дерева, зосередьте увагу на тіні, що відкидається огорожею, та посадку ведіть тих рослин, які добре ростуть у даних тіньових умовах.

Який ґрунт в районі майбутньої посадки? Для того щоб рослина по справжньому розкрив свої декоративні властивості воно має виростати в комфортних для себе умовах.

Наскільки передбачається подальший догляд за рослиною. Є можливість забезпечити постійною увагою примхливий рослинний світ, забезпечити підрізання та надання форми потребують деревах і чагарниках.

При ландшафтній плануванні не потрібна особлива людська участь. Цей спосіб формування території особливо добре підходить для ділянок, розташованих по нерівній місцевості. В цьому випадку за рахунок природної різниці рівнів рослини виглядають красиво і разом утворюють цікаві композиції.

Геометрична планування передбачає витримку певних відстаней між чагарниками і деревами, підтримання строгих геометричних форм. Найчастіше в цьому випадку створюються ряди з густо посаджених дерев. Між рядами передбачається порожній простір і самотньо стоять вертикальні рослини серед ділянки.

Вибираючи дерева і чагарники вздовж паркану і доріжок, звертають увагу на сам паркан, його зовнішній вигляд і якість використовуваних матеріалів. Щоб вибрати рослини, які будуть розташовані в безпосередній близькості біля огорожі необхідно відштовхуватися від його характеристик:

Сітка-рабиця

Рабиця відноситься до неміцним конструкцій. На неукріплений паркан не можна покласти зверху потужний кущ або плентається ліану, вони паркан неодмінно зруйнують. Але з іншого боку прозоре огородження на ділянці відноситься до небажаних видів.

Часта життя родини, яка проживає в заміському будинку, не повинна бути надбанням громадськості і потребує якогось прикриття. Для посадки у цьому випадку підходять кущі, які здатні самі підтримувати себе і створити перешкоду для цікавих очей: бузок, ірга, туя.

Біля дерев'яного паркану можна посадити будь-які кущі та дерева. Це прекрасне місце для плодових саджанців і кучерявих чагарників, таких як хміль. Єдине обмеження в необхідності постійного догляду і виникають труднощі з виконанням робіт по фарбуванню та обслуговування дерев'яного огородження.

Існує думка, що металевий профнастил досить небезпечне споруда для ніжних рослин. В процесі спекотного дня він нагрівається до високих температур, і не всі кущі і дерева можуть витримати таке гаряче сусідство. Але це думка заперечують самі рослини. Біля профнастилу добре підростає бузок, приживається жасмин, впевнено себе почуває малина. Його поверхня легко обплітають ліани.

При виборі чагарників і дерев для заміського ділянки можна створити не тільки розкішну зелень. Передбачте посадку екологічно чистих і корисних плодових рослин, які будуть додатковим джерелом мікроелементів і вітамінів. Зверніть увагу на дерева і чагарники, які не вимагають особливого догляду і легко ростуть у вашому районі.

Гарне рішення – створення огорожі від сусідів у вигляді живоплоту. При гарному догляді чагарники утворюють суцільну стіну, яку бажано періодично підстригати і при цьому можна надавати їй цікаву форму. Передбачається, що чагарник з плином часу зросте на достатню висоту, закриє гілки й буде виглядати у вигляді живого паркану. Єдина перешкода в бажанні кущів розширити сферу свого існування. У цьому випадку чагарники необхідно постійно вирізати і не дозволяти їм завойовувати всю заміську територію.

Можна використовувати чагарник одного виду. Висадивши різні по висоті і колірному оформленню рослини, ви отримаєте мальовничу стіну, яка буде мати неповторний вигляд два рази в рік: в період цвітіння і осінній час. Велика кількість фарб наповнить ваше позаміський простір неповторною красою.

Для огорожі підійде туя, бузок, гортензія і спірея. Вибираючи рослини, зверніть увагу, що деякі з них не люблять бути поруч. Так, наприклад барбарис і дерен погано сусідять один з одним.

Непогана на перший погляд ідея посадити кущі з ягодами, придатними їжу, біля паркану не завжди згодом здається вдалою. Плодоносні рослини швидко приживаються і починають захоплювати прилеглі простір, при цьому ягоди залишаються дрібними і кислими. Вибираючи для плодових кущів, таких як смородина, малина, ожина ділянку біля паркану, необхідно постійно приймати міри, що обмежують можливість їх розростання.

Для цього відразу ж за виділеною ділянкою краще передбачити газон. Догляд за чагарниками полягає в підв'язування і обрізання старих гілок. Рослини також потребують прополці і знищенні бур'янів біля кореня. Це необхідно робити один раз в місяць.

Оформлення доріжок живий стрічкою рослин виглядає дуже красиво і прикрашає територію. При цьому необов'язково створювати безперервну смужку невисокого чагарнику. Ця посадка вимагає до себе особливої уваги та догляду. Досить навколо доріжок створити невеликі зарості кущів, таких як самшит в південних районах, невисока туя. На кутах доріжки можна поекспериментувати, скласти гірки з каміння або один великий валун, розташувати поруч кущі стелиться ялівцю.

Дерева повинні бути розташовані від доріжки якомога подалі, до 1,5 м. В іншому випадку їх коріння можуть порушувати цілісність покриття, а крона заважати пересуванню людей.

Рубрики: