Планувальні нюанси вітальні

Планувальні нюанси вітальні

Про своєрідності вітальні можна говорити багато. Можна називати цю кімнату візитною карткою будинку загалом, можна міркувати про її призначення зокрема, однак треба розуміти, що за всіма цими параметрами і затишною атмосферою, варто виключно вдала планування вітальні. Ось з цим аспектом ми і спробуємо досконально розібратися.

Ось тепер, коли всі питання висвітлені, можна зайнятися зонуванням. Щоб вам працювалося комфортніше, накидайте план кімнати на паперовому аркуші та спробуйте розподілити, що і де має знаходитися. Ідей градації вітальні може бути багато і всі їх варто зафіксувати в подібному вигляді. Це дозволить вам, потім, щоб переглянути всі варіанти, і вибрати з них оптимальний, на ваш погляд. Погодьтеся, зробити вітальню затишній хочеться незалежно від її розмірів, тому не бійтеся неординарних рішень. Експериментуйте, радьтеся з друзями, приміряйте дизайнерські знахідки, загалом, робіть все, щоб вітальня стала дійсно «обличчям» вашого будинку.

Правильно розпланувати простір вітальні — мало, потрібно вміло поєднувати виділені зони, щоб в кімнаті вийшла гармонійна атмосфера. Вона повинна легко трансформуватися у відповідності з ситуацією. Якщо у вітальні зібралися домочадці на вечірні посиденьки, то їм комфортніше буде перебувати в умиротвореної обстановці, а ось до приходу гостей кімната повинна наповнитися торжеством. Досягти цього можна декількома способами.

У малогабаритних квартирах всі приміщення мають скромні розміри. В цьому випадку є сенс об'єднати площі деяких з них. Такий хід може стати панацеєю від тісноти, однак, перш ніж трощити заважають стіни, потрібно узгодити свої дії з БТІ та іншими дозвільними організаціями. Перепланування будь-якого масштабу припустима тільки з їх дозволу.

Найчастіше прагнуть розширити просторову планування вітальні за рахунок її злиття з кухнею. Робити це, природно, не забороняється, але врахуйте, що вам доведеться обзавестися потужною витяжкою і організувати якісну вентиляцію отриманого простору. Неодмінно відокремте зону приготування їжі від місця відпочинку, щоб у гостей не виникало почуття, що їх приймають на банальної кухні. У такій обстановці можна посидіти з подругою, але ось для званої вечері — це вже моветон.

Простіше всього використовувати в зонуванні еркер. Ця «сходинка» дуже чітко розділить функціональні зони. Посилити вироблений еркером ефект допоможе правильно організоване освітлення. Хід, безумовно, хороший, однак наявність ступені може стати причиною травм, якщо про неї забувати.

Працюючи над плануванням вітальні, не можна відсунути на задній план її геометрію. Без урахування останньої, ви ніколи не розставите раціонально меблі. Наприклад, у квадратній кімнаті меблі можна поставити як симетрично, так і асиметричним. У цьому випадку важливі лише переваги власника, хоча і стилістичний аспект не можна ігнорувати. Якщо вітальня замислювалася в класичному стилі, то залиште строгість її форм непохитними і обставте кімнату за всіма законами симетрії. А ось у модерністський інтер'єр, потрібно буде навпаки, вписати легку асиметрію.

Що ідентично для обох випадків, так це необхідність приділяти увагу використанню вільного простору. Розставляти предмети треба так, щоб вони не обмежували пересування знаходяться в кімнаті людей. Розміри меблевих предметів і кількість апаратури теж повинні бути в повній відповідності з габаритами вітальні. Напевно, мало кому буде незрозуміло, що малогабаритні меблі у великому просторі буде сприйматися неадекватно, і навпаки.

У першій частині може стати невеликий буфет або сервант, де будуть складені посуд, серветки, столові прилади, скатертини, столова група, що складається із столу і стільців. В зону відпочинку можна придбати звичну для стандартної вітальні меблі та цифрову техніку.

Щоб підкоригувати занадто суджену геометрію кімнати, слід піти на невелику хитрість і всі об'єкти в ній розташувати нарочито асиметрично. Цим легко відвернути увагу від не кращою архітектури і поселити в затишок вітальні. Відчуття завершеності простору принесе з собою кутова меблі. Розташуйте її квадратом, і «коридорний» настрій у вітальні більше ніколи не з'явиться.

Якщо планування вітальні передбачає організацію робочої зони, то виберіть для неї місце біля вікна. Площі повинно вистачити для розміщення комп'ютера, полиць, етажерки або шафи, а також письмового столу.

Не допускайте помилок. Не слідуйте сліпо стандартам і не ставте меблі виключно лінійно, уздовж стін. Не варто зосереджувати її в якомусь одному місці, забиваючи, наприклад, кути. Не нехтуйте цими порадами, і декор прямокутної вітальні неодмінно вийде виграшним.

Зовсім інший підхід потрібен до оформлення маленькій вітальні. Головним критеріям — затишку і комфорту, тут практично ніде розміститися, а значить потрібно подбати про раціональну обстановці. Хоч обмежений простір і сильно обмежує в діях, змушуючи враховувати кожен сантиметр, тим не менш, в плануванні вітальні повинні з'явитися пересувний журнальний столик, кутовий диван, телевізійна панель і навісні шафи. До боротьби за збільшення простору можуть бути залучені відображають стелі і система освітлення. Правильна організація останнього дозволить не залишити в тіні ні п'яді пощади. Зазвичай використовується системна комбінація з зонального і спрямованого освітлення.

Камін – прекрасний декоративний елемент, який своєю утилітарністю дозволяє чітко і впевнено організувати простір. Створення камінної зони вимагатиме певного простору, достатнього для комфортного сидіння перед вогнищем. В ідеалі безперешкодно грітися біля вогню і спостерігати за його грою повинні мати можливість не тільки всі домочадці одночасно, але ще й присутні гості. Вирішити таку задачу, встановивши крісла і навіть диван, все одно не вдасться повністю. Краще піти іншим шляхом і розкинути в прикаминной зоні пухнастий килим або шкуру великої тварини. На таких м'яких підстилках буде дуже зручно проводити зимові вечори.

Планування такої вітальні можна виконати з двоякою центруванням. У першому випадку основним елементом стане камін, біля якого буде організовано куточок відпочинку, у другому – телевізор, оточений двомісними диванчиками.

Взагалі, будь-які меблі, що з'являється в кімнаті з каміном, повинна бути з розряду багатофункціональною, а також просто пересуватися по її площі. Планування повинна бути схожа на театральних декорацій, тоді вітальня кожен раз буде сприйматися в новому ракурсі.

Як часто нам у спадок дістаються квартирки в старих і не завжди добре спланованих будинках. Але навіть хрущовська архітектура може дозволити спланувати чудову кімнату для прийому гостей, головне правильно підійти до вирішення. Оскільки площ буде явно недостатньо, знову-таки, буде піднята тема об'єднання їх з метрами залу або кухні. Як це робиться, вже описувалося вище. Ділити на зони приміщення раціональніше буде барною стійкою. Природно, у відповідності з цим кроком доведеться оформляти та інше простір. Потрібно вибрати такий стиль інтер'єру, куди б барна стійка вписалася без проблем.

Непогано закласти при плануванні вітальні куточок з фальш-каміном. Це додасть їй загадковості і додатковий затишок.

Вітальня з двома вікнами безперечно світла і хороша в усіх відношеннях, проте її оформлення та меблювання може принести чимало додаткового клопоту. Все буде залежати від типу розташування прорізів. Вони можуть знаходитися на одній зі стін, на протилежних поверхнях або взагалі, займати суміжні. В якому б варіанті не були зроблені вікна, меблі в кімнаті повинна бути розставлені так, щоб до них можна було безперешкодно наближатися. Планування вітальні такого типу завжди буде оригінальною. У приватному ж будинку можна навіть вирішити, який вид і з якогось вікна буде відкриватися.

Рубрики: