Шпалери для вітальні, які вони?

Шпалери для вітальні, які вони?

Немає важливіше приміщення в будинку, ніж кімната для прийому гостей. Вона повинна бути комфортною, затишною і представляти господарів з найкращого боку, а для цього її потрібно відповідно оформити.

Тонкощів у цій справі є чимало, але сьогодні ми поговоримо про те, якими повинні бути шпалери для вітальні, адже саме вони будуть створювати основний фон і задавати настрій інтер'єру в цілому.

Оскільки вітальня – кімната багатофункціональна і в ній завжди збирається чимало людей, то і оздоблення стін тут повинна бути практичною, а значить, вам знадобляться немаркі шпалери. Однак це не означає, що перевагу потрібно віддавати шпалер в темних фарбах. У невеликих приміщеннях вони будуть виглядати зовсім недоречно. Посмотритесь до колекцій в пастельних рішеннях. Там неодмінно знайдеться щось і для вашого випадку.

У випадку з цією кімнатою цей чинник дуже важливий, тому що приміщення, що виділяється для цих цілей, завжди відрізняється розмірами віконних прорізів і підвищеної освітленістю. Якщо ж вікна ще й дивляться на південь, то сонце швидко призведе в неприглядныйвид низькоякісні оздоблювальні матеріали. Не можуть чинити опір впливу сонячних променів паперові, тканинні і навіть деякі з вінілових шпалер.

«Чим менше площа оформлюваного приміщення і чим нижче в ньому стеля, тим більш світлими у колірному рішенні повинні бути шпалери для оздоблення вітальні»

Якими саме бути стін у вашій вітальні, ви, звичайно ж, має право вирішувати самостійно, однак крім ваших естетичних уподобань потрібно не забувати і про правила створення дизайну. Це перелік певних нюансів, про який забувати і який ніяк не можна ігнорувати.

Основний постулат дизайнерів свідчить: чим менше площа оформлюваного приміщення і чим нижче в ньому стеля, тим більш світлими у колірному рішенні повинні бути шпалери для оздоблення вітальні. Але дія цього правила колірними аспектами не обмежується. Воно поширюється і на характер малюнка. У скромних просторах він повинен бути дрібним і рідкісним.

Добре якщо темою стане геометрія. У низьких кімнатах на стіни так і просяться шпалери, прикрашені вертикальними смугами. Вони відмінно відкоригують візуальний простір, зробивши його трохи ширше реального.

Зовсім по іншому проектується дизайн вітальні, якщо вона радує висотою стель. Тут завдання шпалер радикально змінюється. Вони повинні зробити простір більш «приземлених», тому на обробку беруть шпалери з горизонтально промальованими смугами. В простору вітальню, з стелями звичайної висоти, шпалери мають нести затишок. І найкраще це зроблять види з великим малюнком.

При виборі фонового кольору шпалер для вітальні дизайнери радять звертати увагу на особливості природного освітлення її простору. Мало освітлені кімнати, в які рідко заглядає сонце, краще обробляти в таких тонах,

Щоб наповнити вітальню енергією, зробити її атмосферу підбадьорливої, що додає сили, треба шукати шпалери яскравих соковитих кольорів. Зняти стрес і позбавити від напруги допоможе присутність фіолетових, синіх і бордових фарб. Прагнення зробити атмосферу у вітальні, розташовує до бесід та релаксу, похвально, однак не слід перестаратися з введенням цих квітів. Вони неодмінно повинні бути розведені більш спокійними тонами. Як правильно вибрати пропорції можна подивитися в інтернеті.

Асортимент шпалер, представлений сучасним ринком, настільки великий, що можна загубитися у морі пропозицій. Тут і паперові, і бамбукові, тканинні, і вінілові, флізелінові варіанти. І це тільки частина асортиментного переліку. Щоб ви не потонули у хвилях «шпалерного моря», треба хоч трохи знати про характеристики кожного існуючого сьогодні типу матеріалів даного виду.

Паперові шпалери. Це матеріал з досить тонкою структурою, тому не зможе приховувати залишилися на поверхнях стін шорсткості. Шпалери цього типу клеять тільки на ідеально підготовлені поверхні. Складності виникнуть і в підборі малюнка. Досить часто його не вдається ідеально зістикувати. Якість дешевих шпалер залишає бажати кращого. Потрібно бути обережним і в самому процесі наклеювання, так як малюнок легко розтирається і розпливається при натисканні на нього.

Флізелінові шпалери для вітальні більше актуальний варіант. Вони довговічні, міцні, не вигорають. Їм не страшна волога, а отже, їх можна помити. Крім цього шпалери такого типу можна неодноразово перефарбувати, без особливих зусиль оновлюючи таким чином декор кімнати. Люблять їх використовувати для оздоблення вітальні й тому, що шпалери пропонуються в гігантському кількості колірних і орнаментних рішень.

Вінілові шпалери менш щільні, ніж попередній тип, тому як мають паперову основу, однак якість матеріалу від цього не страждає. Їх з не меншим успіхом можна мити і чистити, так і поверхні вони обклеюють ідеально. На стіні вони виглядають єдиним цілим. Вам складно буде відшукати місця стиків. Вінілова обробка – це завжди свіжість, стильність і оригінальність.

Шпалери для вітальні такого класу стануть безперечною інтер'єрної родзинкою, так як вони реально розкішні і утворюють монолітний фон, однак з доглядом за ними виникне чимало складнощів. Оскільки вони люблять зібрати на собі пил, а мити їх категорично забороняється, вам доведеться шукати інший спосіб щадною чищення стін.

Склошпалери. Один з найбільш практичних типів шпалер. Скловолокно, є основним структурним матеріалом, характеризується високою надійністю і відрізняється міцністю. Служити така обробка буде не один рік. Склошпалери не горять і не мокнуть. Крім цього, варіанти, розроблені під фарбування, можуть перелицовываться до двох десятків разів без заміни основи.

Бамбукові шпалери. Насамперед, це краса природного матеріалу. Вони несуть з собою в інтер'єр вишукану обстановку. Це Все здається чудовим, проте, шпалери з бамбука для декору вітальні є не фоновим матеріалом, а швидше акцентной обробкою. Ними дійсно не оформляють всі стіни, а виділяють тільки скажемо куточок відпочинку, зону встановлення телевізора або іншу ділянку приміщення, до якого потрібно привернути увагу. Догляд за шпалерами такого типу простий. Їх пару раз в рік чистять пилососом. Більш серйозні, ніж пил, забруднення видаляють вологою губкою.

Займаючись оформленням гостинного інтер'єру, потрібно зуміти правильно розставити акценти, тобто вибрати фоновий колір і підібрати до нього компаньйона. За якими ж критеріями орієнтуватися в цьому випадку?

Для початку запам'ятайте, що вітальня – не та кімната, де потрібно експериментувати з контрастними крайнощами. Темні шпалери принесуть з собою похмурість, білі – виявляться непрактичними. Пам'ятаєте, ми вже згадували, що колір фону безпосередньо залежить від розміру приміщення? Так от, це правило повинно послужити основним показником при підборі тони шпалер для вітальні. У невелику кімнату доглядайте колекції в світлих тонах з дрібним малюнком або тисненням.

Великий простір може бути оформлено і досить темними шпалерами з розмашистими великими візерунками. Щоб не вийшло наляписто, не беріть в пару до квіткових принтів розписні шпалери. Краще комбінуйте їх з однотонними.Темний фон стін правильніше розбавляти світлими вставками. У слабоосвещенные кімнати треба додавати сонячних фарб, а в сонячні, навпаки, нести прохолоду. Для створення певної атмосфери користуйтеся вставками з яскравих шпалер.

Рубрики: