Як розставити меблі у вітальні

Як розставити меблі у вітальні

Ті, хто вважають питання розстановки меблів не суть важливим, дуже помиляються. Не можна бездумно растыкать по кутах її елементи, «аби було зручно». Справа в тому, що меблі є одним з головних елементів дизайну кімнати.

І впливає на зовнішній вигляд приміщення вона зовсім не своєю помпезністю або ж дорожнечею. До невпізнанності змінити простір може і сама бюджетна меблі, головне зі смаком її підібрати та знайти кожному елементу правильне місце. Особливо важливо зуміти це зробити в так званих «публічних» кімнатах, де бувають не тільки домочадці. Давайте запитаємо про те, як розставити меблі у вітальні, у професійних дизайнерів.

Вітальня по праву вважається найбільш «активної» кімнатою в будинку. Крім того, що тут люблять посидіти ввечері всі домашні, розмовляючи про минулий день або просто розслабившись перед телевізором, так на цьому ж просторі приймаються гості. З цього випливає, що кімнату треба спланувати так, щоб все це було дуже комфортно робити, а для цього доведеться організувати в ній, як мінімум,

Оскільки під вітальні зазвичай виділяються приміщення з найбільшою площею, то проблем з питанням зонування не виникає. Щоб не вибитися з сил, тягаючи за площею кімнати гарнітурні секції і м'які меблі, раціональніше всі виниклі ідеї, як розставити меблі у вітальні, зафіксувати на папері і вже з ескізів вибрати найбільш оптимальний варіант. Подумайте, куди б ви хотіли поставити телевізор, де помістити обідню групу, під яку стіну вибудувати стіна. На малюнку треба зобразити все, аж до розташування кольорів і аксесуарів. Це стане прекрасною підмогою в подальшому проектуванні.

Тепер давайте пройдемося по можливих місцях організації самих зон. Куточок відпочинку найправильніше облаштовувати там, де освітлення кімнати найменш інтенсивно. Яскраве світло не повинен заважати відпочиваючим людям. У цій частині вітальні зазвичай ставиться диван або затишні глибокі крісла. Поруч розташовується радіоприймач або телевізор. Висвітлюється все це м'яким ненав'язливим світлом, яке може виділяти настінне бра або стильні підлогові світильники.

Місце під їдальню, навпаки, виділяється в найбільш освітленій частині кімнати. Дуже часто стіл ставлять під люстрою, в центрі вітальні. Однак у випадку, коли кімната не відрізняється особливими просторами, габаритними захаращувати предметами її середину буде не зовсім правильно. У цій ситуації столову групу слід змістити ближче до вікна.

Як розставити меблі в зоні прийому гостей у вітальні, підкаже планування кімнати і її площа. Взагалі-то в кімнаті прийому гостей будь-якого розміру не бажано захаращувати простір великогабаритними шафами. Якщо ж ви вважаєте, що без традиційної стінки ви не зможете обійтися, то придбайте стіна з неглибокими секціями. Цього цілком вистачить, щоб розмістити на їх полицях книги і сервізи. З аксесуарів у вітальні можуть з'явитися:

Правильно розставлені меблі забезпечить у приміщенні масу вільного простору. Ви повинні мати можливість без праці при необхідності переставити стіл або пересунути диван, так і до книжкових полиць доступ повинен бути.

1. Звільняємо простір. Сміливо прибирайте всю зайву меблі. У вітальні будь-якого типу, будь вона великий, маленькою або нестандартною, має бути присутнім лише кілька великих предметів меблів, які будуть доповнюватися більш дрібними елементами обстановки, на зразок журнального столика, пуфи і т. п. Завдання останніх — забезпечити умови для комфортного відпочинку (в кімнаті повинно бути куди сісти і поставити напої), не захаращуючи при цьому проходи. Якщо ви вирішили обрати для своєї вітальні таку велику меблі, диван, крісло і книжковий шафа, то постарайтеся щоб усі предмети були в єдиному колірному рішенні. Відвернути увагу від габаритних предметів і робити обстановку цікавою допоможуть журнальний і кавовий столики, які, крім декоративної функції, будуть цілком затребувані і в чисто практичних цілях. Як розставити меблі в нестандартних віталень, краще подивитися на тематичних сайтах. Тут дуже важливо нічого не пропустити, щоб кімната не сприймалася надто тісного чи не зяяла порожнечею.

2. Створіть акцентну точку. В принципі, така фокальна точка повинна бути в будь-якій кімнаті. По суті, нею може стати будь-який об'єкт, що знаходиться в приміщенні, або навіть ціла частина його площі. Розстановка інших предметів меблів буде проводитися щодо створеного центру уваги. Такий підхід не дозволить інтер'єру виглядати неохайно і гості, сидячи в такій вітальні, ніколи не відчують себе дискомфортно. Відмінною фокальною точкою може стати камін, вікно або телевізор. Навколо них варто розташувати місця для сидіння, причому поставити їх не під прямим кутом, а кілька з поворотом до акцентной точці. Як розставити меблі у вітальні, якщо в ній немає акцентной точки? Просто організуйте місце для спілкування. Для цього достатньо строго симетрично розставити наявну меблі. Особливо привабливо інтер'єру не вийде, але ситуацію можна виправити, сфокусувавши увагу на якомусь високому предмет обстановки, на зразок книжкової шафи. В атмосфері з'явиться візуальна гармонія.

3. Формуйте проходи. Якщо присунути всі крісла і дивани впритул до стін, то кімната вийде холодної і про приємне проведення часу в ній можна буде просто забути. Поставте диван відокремлено, створіть більш інтимний простір. У дизайнерів з цього приводу навіть є ціла «інструкція», як розставити меблі у вітальні з дотриманням відстаней, проте не варто їй сліпо слідувати. Ви цілком можете ставити меблі далі або ближче, ніж написано в ній. Ваші уподобання теж повинні бути враховані. Меблеві предмети у вітальні не варто нагромаджувати один на одного. Між ними мусить бути хоча б метровий прохід. Якщо в будинку живуть енергійні діти, їм просто не обійтися без додаткового простору для ігор, тому проходи можна зробити і 1м 20см. Відсуньте від стіни диван. Поставте за ним торшер, і ви легко створите ілюзію присутності вільного простору навіть у самій невеликій кімнатці.

4. Розставляйте меблі комфортно для себе. Ось в цьому аспекті важливими будуть тільки ваші бажання, але якщо ви живете в будинку не в самоті, то їх доведеться корегувати з баченням обстановки кімнати іншими. Як розставити меблі у вітальні за «правильним» місцях, знову-таки розкажуть дизайнерські напрацювання. За ним кавові столики рекомендується ставити від місць для сидіння на відстані в 45 див. Однак, якщо серед ваших домочадців є високі люди, то це відстань слід збільшити. І, навпаки, для «короткоруких» мешканців вашого будинку столик можна присунути і ближче до крісла. Біля дивана, як доповнення, можуть з'явитися з обох боків крісла. Але не варто їх «ліпити» до боковушкам. Відсуньте крісла на півметра. Такої відстані цілком достатньо, щоб можна було підійти до предметів зі всіх сторін. Як розставити меблі по відношенню до телевізора у вітальні – радити складно. Тут потрібно врахувати масу параметрів: розмір приміщення, і якість зору дивляться його, і особисті переваги. Однозначно можна сказати тільки одне, за гігієнічним нормативам сидячі місця повинні відстояти від екрану на відстань рівну трьом довжинам висоти останнього. Тобто, якщо ваш телевізор має висоту 50 см, то до дивана або крісел від нього повинно бути не менше півтора метрів.

5. Потрібен заспокійливий інтер'єр – використовуйте симетрію. Симетрична розстановка предметів завжди виглядає акуратно. У такому приміщенні легко розслабитися. Тут ні що не заважає спокійно працювати або відпочивати мізками. Створити дизайн з двосторонньою симетрією не складно. Для цього достатньо провести уявну лінію через центр кімнати і зробити обстановку в одній половині дзеркальним відображенням з іншого. Дуже часто це втілюють на практиці так. Встановлюють навпроти два дивани, між ними в бокових проходах ставлять крісла, а центром композиції роблять журнальний столик. Той же самий ефект справить Г-подібний м'який куточок, зі стоїть у центрі столиком.

6. Як розставити меблі у вітальні, щоб привнести різноманітність в обстановку? Ось тут якраз допоможе асиметрія. Обставте кімнату абсолютно різної меблями, нехай її сторони відрізняються у всіх деталях. Це зробить інтер'єр жвавим і цікавим. Не подобається явна асиметрія — робіть її прихованою. Навіть самі непомітні штрихи зроблять кімнату приємніше. Що можна зробити? Спробуйте поставити шафа для книг не по центру стіни, а просто в кут. Якщо це здасться занадто нав'язливо, то сгладьте обстановку парою повішених навпаки шафи картин. Якщо у вітальні рідко збирається багато людей, то зробіть місце відпочинку в Р-образній формі, акцентуючи такою розстановкою місць для сидіння третю, противолежащую бік. При цьому вхід повинен розташовуватися на вільній четвертій стіні. Асиметрія такого типу дуже практична в побуті.

Рубрики: